Πρόσκληση συλλογής προσφορών για προμήθεια των αναλωσίμων του εγχυτήρα σκιαγραφικού (cpv : 33194120-3) Medrad stellant D CT του αξονικού τομογράφου του Γ.Ν. Θήρας

ΑΔΑM: 23PROC012362499 2023-03-24

ΑΔΑ: Ψ7ΔΗΟΡΡ3-ΘΞΕ

Αρ.Πρωτ.: 1736/24.03.23

ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση συλλογής προσφορών για προμήθεια των αναλωσίμων του εγχυτήρα σκιαγραφικού (cpv : 33194120-3)  Medrad stellant D CT του αξονικού τομογράφου του Γ.Ν. Θήρας»

β. Την με Αρ. Πρωτ. 1272/06.03.2023 εισήγηση του Μηχανικού Βιοϊατρικής Τεχνολογίας του Γ.Ν. Θήρας .

Προϋπολογισθείσα δαπάνη:  Έξι χιλιάδες διακόσια πενήντα ευρώ (6.250,00€) συμπεριλαμβανομένου του νόμιμου Φ.Π.Α

24 Μαρτίου 2023

7 Απριλίου 2023

Παρασκευή

Αντικείμενο της πρόσκλησης είναι η συλλογή προσφορών για την προμήθεια των κάτωθι αναλωσίμων, τα οποία θα πρέπει να πληρούν τις παρακάτω αναλυτικά αναφερόμενες τεχνικές προδιαγραφές.

α/α

Είδος

Τεμάχια

KIT, MULTI-PATIENT, DUAL, STELLANT, MPDS

FINAL, ASSY, SINGLE PATIENT, STELLANT

ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ

α/α 1.    Σετ πολλαπλών χρήσεων εγκεκριμένο και πιστοποιημένο για συνεχή χρήση 12 ωρών με αντοχή σε πίεση τουλάχιστον 325psi, που περιέχει: δύο σύριγγες 200ml, γραμμές σύνδεσης με τις συσκευασίες σκιαγραφικού και ορού με διπλές βαλβίδες και γραμμή σύνδεσης μεταξύ συρίγγων και του συνδετικού ασθενή μιας χρήσης με Multi Guard υποδοχή, με πιστοποιητικό συμβατότητας από τον κατασκευαστή του εγχυτήρα για χρήση σε εγχυτήρα MEDRAD STELLANT D CT.

α/α 2.    Γραμμή σύνδεσης ασθενή μιας χρήσης, με σύνδεση Multi Guard και διπλές βαλβίδες ελέγχου μήκους 250cm με αντοχή σε πίεση τουλάχιστον 325psi, με πιστοποιητικό συμβατότητας από τον κατασκευαστή του εγχυτήρα, για χρήση σε εγχυτήρα MEDRAD STELLANT D CT.

ΛΟΙΠΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

• Τα υπό προμήθεια αναλώσιμα υλικά να είναι καινούργια, αμεταχείριστα και κατασκευασμένα σύμφωνα με τις τελευταίες επιστημονικές εξελίξεις και τις αιτούμενες προδιαγραφές.
  • Να έχουν τον κατά το δυνατόν μακρότερο χρόνο λήξεως.
  • Να συνοδεύονται υποχρεωτικά από πιστοποιητικό ποιοτικού ελέγχου, όπου αυτό προβλέπεται.
  • Να έχουν την κατάλληλη συσκευασία.
  • Τα αναλώσιμα υλικά να είναι πρόσφατης παραγωγής και κατά την ημερομηνία παράδοσής τους να μην έχει παρέλθει το 1/3 τουλάχιστον της συνολικής διάρκειας ζωής τους.
  • Σε περίπτωση που παρατηρηθεί αλλοίωση των προϊόντων προ της λήξεως τους και ενώ έχουν τηρηθεί οι προβλεπόμενες από τον κατασκευαστή συνθήκες συντήρησής τους, υποχρεούται ο ΑΝΑΔΟΧΟΣ να αντικαταστήσει τις αλλοιωθείσες ποσότητες.
  • Όλα τα υπό προμήθεια προϊόντα θα ελέγχονται κατά τη διαδικασία της παραλαβής.

Η ανάδοχος εταιρεία να διαθέτει βεβαίωση αντιπροσώπου του κατασκευαστικού οίκου, ώστε να εξασφαλιστεί η συμβατότητα των αναλώσιμων υλικών με το μηχάνημα.

Να κατατεθεί πλήρες φύλλο συμμόρφωσης ως προς τις αιτούμενες προδιαγραφές.

• Αποστολή προσφορών: Ανοιχτές προσφορές στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  ή στο fax: 2286035459 έως τις 07.04.23  ημέρα  Παρασκευή και ώρα 13:00.
  • Τρόπος Πληρωμής: Με δέσμευση του ποσού από τον ΚΑΕ 24.01.30.80 (Αναλώσιμα Υλικά Ακτινολογικού Εργαστηρίου) του εγκεκριμένου για το 2023 προϋπολογισμού του Γ.Ν. Θήρας και εντός 60 ημερών από την έκδοση τιμολογίου και την οριστική παραλαβή των ειδών.

Η ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΑΕΜΥ Α.Ε. &