Πρόσκληση συλλογής προσφορών για την προμήθεια φιαλών νερού με συνοδό εξοπλισμό ψυκτών του Γενικού Νοσοκομείου Θήρας για 12 μήνες

ΑΔΑΜ: 22PROC011728271 2022-12-02

ΑΔΑ: 661ΞΟΡΡ3-ΒΕ2

Αρ.Πρωτ.: 9085/02.12.2022

ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση συλλογής προσφορών για την προμήθεια φιαλών νερού με συνοδό εξοπλισμό ψυκτών  του Γενικού Νοσοκομείου Θήρας για 12 μήνες»

β. Την με Αρ. Πρωτ. 8927/28.11.2022 εισήγηση του Διοικητικού Διευθυντή του Γ.Ν. Θήρας .

Προϋπολογισθείσα δαπάνη: Επτά χιλιάδες ευρώ ( 7.000 € ) συμπεριλαμβανομένου του νόμιμου Φ.Π.Α

2 Δεκεμβρίου 2022

9 Δεκεμβρίου 2022

Παρασκευή

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΕΡΓΟΥ

Αντικείμενο της πρόσκλησης είναι η συλλογή προσφορών για τα κάτωθι :

ΕΙΔΟΣ

ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ-ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ

ΜΟΝΑΔΑ ΜΕΤΡΗΣΗΣ

ΠΟΣΟΤΗΤΑ

Εμφιαλωμένο μεταλλικό νερό

Συσκευασία έως 20 λίτρων.

Η εμφιάλωση του να είναι σύμφωνη με τη νομοθεσία του ΕΦΕΤ και με τις αρχές του συστήματος ανάλυσης κινδύνων και κρίσιμων σημείων ελέγχου (HACCP).

ΛΙΤΡΑ

Θερμοψύκτες νερού

Οι ψύκτες πρέπει να είναι καινούριοι και να διαθέτουν:

-Μηχανισμό προστασίας φιάλης από διαρροές και βακτηρίδια.
- Διακόπτες ζεστού και κρύου νερού.
- Δοχείο συλλογής περισσευούμενου νερού με διακόπτη ένδειξης
- Ο καθαρισμός και η αποστείρωση του ψυκτικού μηχανήματος να γίνεται κάθε 3-4 μήνες με ολική αντικατάσταση των εσωτερικών μερών του ψύκτη τα οποία έρχονται σε επαφή με το νερό (βρύσες, κάδος, σωληνώσεις, φίλτρο αέρος) με καινούρια απολυμασμένα.
- Σε περίπτωση βλάβης να γίνεται άμεση αντικατάσταση χαλασμένων μερών ή τοποθέτηση καινούργιου μηχανήματος.

ΤΜΧ

Όροι σύμβασης :

1. Παροχή τεχνικής κάλυψης θερμοψυκτών καθ΄ολη της διάρκεια της σύμβασης.
  2. Εργασίες υγειονομικής συντήρησης κάθε θερμοψύκτη κάθε τέσσερις (4) μήνες σύμφωνα με τις Ευρωπαϊκές απαιτήσεις και τις οδηγίες το ΕΦΕΤ οι οποίες αφορούν την υγειονομική συντήρηση των ψυκτών.

• Αποστολή προσφορών: Ανοιχτές προσφορές στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  ή στο fax: 2286035459 έως τις 09.12.22  ημέρα  Παρασκευή και ώρα 13:00.
  • Τρόπος Πληρωμής: Με δέσμευση του ποσού από τον ΚΑΕ 64.98.19.80 (Διάφορα Έξοδα) του προϋπολογισμού του Γ.Ν. Θήρας για το 2023 και εντός 60 ημερών από την έκδοση τιμολογίου και την οριστική παραλαβή των ειδών.