ΑΔΑ: ΨΚΝ1ΟΡΡ3-ΩΘ9

Αρ.Πρωτ.: 7499/23.09.2022

ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση συλλογής προσφορών για προμήθεια και εγκατάσταση καμερών συμβατές με το ήδη υπάρχον Avigilon Control Center για το Γ.Ν. Θήρας»

β. Την με Αρ. Πρωτ.7235/13.09.22 εισήγηση του τμήματος Πληροφορικής του Γ.Ν. Θήρας .

Προϋπολογισθείσα δαπάνη: Τρεις χιλιάδες ευρώ  ( 3.000,00 € ) συμπεριλαμβανομένου του νόμιμου Φ.Π.Α

23 Σεπτεμβρίου 2022

30 Σεπτεμβρίου 2022

Παρασκευή

Αντικείμενο της πρόσκλησης είναι η συλλογή προσφορών για την προμήθεια και εγκατάσταση πέντε (5) καμερών συμβατές με το υπάρχον Avigilon Control Center για το Γενικό Νοσοκομείο Θήρας.

Ο Ανάδοχος στο πλαίσιο της σύμβασης θα αναλάβει να προμηθεύσει, να εγκαταστήσει, να θέσει σε λειτουργία και να παραδώσει ένα Σύστημα Ασφαλείας του παρακάτω εξοπλισμού στο Γενικού Νοσοκομείου Θήρας σύμφωνα µε τις παρακάτω προδιαγραφές.

Τεχνικά Χαρακτηριστικά Ip Κάμερα

5MP, 1/2.7" CMOS image sensor, low illuminance, high image definition. Outputs max. 5MP (2592x1944) @20 fps, and supports 4MP (2688x1520) @25/30 fps. H.265 codec, high compression rate, ultra-low bit rate.

Built-in warm light, max. illumination distance: 30 m.

ROI, SMART H.264+/H.265+, flexible coding, applicable to various bandwidth and storage environments.

Rotation mode, WDR, 3D DNR, HLC, BLC, digital watermarking, applicable to various monitoring scenes.

Intelligent detection: Intrusion, tripwire (support the classification and accurate detection of vehicle and human).

Abnormality detection: Motion detection, video tampering, scene changing, audio detection, no SD card, SD card full, SD card error, network disconnection, IP conflict, illegal access, voltage detection. Supports max. 256 G Micro SD card, built-in Mic. 12V DC/PoE power supply, easy for installation · IP67 protection. SMD Plus

Τεχνικά Χαρακτηριστικά Pc

Επεξεργαστής i5-11400 (3.6GHz)

Μνήμη 16GB

Κάρτα γραφικών 2GB DDR5

Σκληρός δίσκος 240GB nvme pcie gen3.0 /1TB HDD

Θήκη Midi tower

Κατασκευαστής επεξεργαστή INTEL Chipset Intel H510

Τύπος μνήμης DDR4- 2666MHZ

Οπτικά μέσα DVD-RW Floppy Disk / Card Reader No / No Σειριακή θύρα / Παράλληλη θύρα No / No

Δίκτυο Ethernet 10 / 100 / 1000

Πληκτρολόγιο No Ποντίκι No Εγγύηση (μήνες) 36

Τύπος εγγύησης Service and Parts

Τεχνικά Χαρακτηριστικά TV 32’’

Οθόνη

Η οθόνη θα είναι επίπεδη τηλεόραση LCD και θα εγκατασταθεί από τον Προμηθευτή σε κατάλληλο εμφανές σημείο στον τοίχο του Φυλακίου. Η είσοδός της πρέπει να είναι συµβατή µε το ήδη υπάρχον εγκατεστημένο καταγραφικό.

Εικόνα Διαγώνιος32 "

Γενικά Έτος Κυκλοφορίας 2022

Βάρος 5,9 kg VESA Mount

Ενεργειακή Ετικέτα Ενεργειακή Κλάση F

Διαστάσεις (Χωρίς Βάση) Πλάτος736 mm Ύψος437 mm Πάχος82,9 mm Διαστάσεις (με Βάση) Πλάτος736 mm Ύψος464 mm Πάχος180 mm

Α. ΣΤΟΙΧΕΙΑ

Τα προς εγκατάσταση στοιχεία, συσκευές/κάμερες είναι:

- Κάµερες

- Οθόνη

- Καλώδια & Δικτυακός εξοπλισμός

Β. ΠΡΟ∆ΙΑΓΡΑΦΕΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ

Οι κάµερες θα εγκατασταθούν στον ιστό και στον χώρο του Τμήματος του εμπρόσθιου φυλακίου. Όλες οι συσκευές θα συνοδεύονται από πιστοποιητικό συµµόρφωσης σύμφωνα µε τις πιο πρόσφατες οδηγίες της Ευρωπαϊκής Ένωσης EMC/LVD.

Ποσοτητα

ΑΔΕΙΕΣ Avigilon Control Center

CAMERA IP 5MP

KOYTI ΔΙΑΚΛΑΔΩΣΗΣ

PC

TV 32

ΚΑΛΩΔΙΟ UTP ME ΣΩΛΗΝΑ ΚΟΥΒΙΔΗ

70 μέτρα

ΕΡΓΑΣΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ

Γ. ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ

Ο χρόνος υλοποίησης προβλέπεται να είναι µέχρι δυο (2) µήνες. Με την ολοκλήρωση της εγκατάστασης και της θέσης σε λειτουργία , θα ειδοποιηθεί η Τ.Υ. του Γ.Ν. Θήρας και θα γίνει η ποσοτική παραλαβή του συστήματος µε βάση τη σύνθεσή του

• Αποστολή προσφορών: Ανοιχτές προσφορές στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  ή στο fax: 2286035459 έως τις  09.2022    ημέρα Παρασκευή   και ώρα 13:00.
  • Τρόπος Πληρωμής: Με δέσμευση του ποσού από τον ΚΑΕ 14.09.98.80 (Προμήθεια Μηχανημάτων & Λοιπού Εξοπλισμού) του εγκεκριμένου για το 2022 προϋπολογισμού του Γ.Ν. Θήρας και εντός 60 ημερών από την έκδοση τιμολογίου και την οριστική παραλαβή των ειδών.

Ο ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΓΙΑ ΤΟ Γ.Ν. ΘΗΡΑΣ

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ