εικονίδιο

Ευρ. αριθμός έκτακτης ανάγκης 112
εικονίδιο

Τμήμα επειγόντων περιστατικών

Το τμήμα έκτακτης ανάγκης λειτουργεί 24 ώρες την ημέρα, δώδεκα μήνες το χρόνο που εξυπηρετεί ιατρικές καταστάσεις έκτακτης ανάγκης.

24ωρο τηλεφωνικό κέντρο

Εικονίδιο

Εξωτερικά ιατρεία

Τα εξωτερικά ιατρεία λειτουργούν από Δευτέρα έως Παρασκευή 8:30-14:30.

Οι επισκέψεις σε γιατρούς πραγματοποιούνται αποκλειστικά με ραντεβού μέσω της γραμματείας των εξωτερικών ιατρείων στον αριθμό 22860 35300.

Το Γενικό Νοσοκομείο Θήρας αποτελεί υγειονομική μονάδα της Α.Ε.Μ.Υ. και τελεί υπό την εποπτεία και τον έλεγχο του Υπουργείου Υγείας, εφημερεύοντας καθημερινά για το Νομό Κυκλάδων.

Ξεκίνησε τη λειτουργία του τον Ιούλιο του 2016 και είναι εξοπλισμένο με μηχανήματα τελευταίας τεχνολογίας και στελεχωμένο με καταρτισμένο επιστημονικό, ιατρικό, νοσηλευτικό, διοικητικό και λοιπό προσωπικό.

Στόχος του Γενικού Νοσοκομείου Θήρας είναι να παρέχει υψηλού επιπέδου υπηρεσίες Υγείας στους κατοίκους και επισκέπτες του νησιού.

ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ

ΑΔΑM: 23PROC012087151 2023-02-07

ΑΔΑ: 6Β8ΘΟΡΡ3-ΑΧΜ

Αρ.Πρωτ.: 765/06.02.23

ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

ΘΕΜΑ: «Επαναπρόσκληση συλλογής προσφορών για την προμήθεια δύο τεμαχίων αντλιών αποχέτευσης λυμάτων για τα λύματα της χημικής εξουδετέρωσης, του υπογείου του Γ.Ν. Θήρας cpv 42122220-8»

β. Την με Αρ. Πρωτ.124/12.01.22 εισήγηση της Τεχνικής Υπηρεσίας του Γ.Ν. Θήρας .

Προϋπολογισθείσα δαπάνη: Eννιακόσια ευρώ  (900,00 € ) συμπεριλαμβανομένου του νόμιμου Φ.Π.Α

6 Φεβρουαρίου 2023

13 Φεβρουαρίου 2023

Δευτέρα

Αντικείμενο της πρόσκλησης είναι η συλλογή προσφορών για την προμήθεια δύο (2) τεμαχίων αντλιών ισχυρών υγρών για τις ανάγκες της Αποχέτευσης των Λυμάτων του Γ.Ν. Θήρας σύμφωνα με τις παρακάτω αναλυτικά περιγραφόμενες τεχνικές προδιαγραφές.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΠΑΡΕΧΟΜΕΝΗΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ

Οι υπό προμήθεια αντλίες πρέπει να πληρούν τις ακόλουθες ελάχιστες τεχνικές προδιαγραφές:

Τύπος Κινητήρα

Μονοφασικός, 230 V

Ισχύς Κινητήρα

Έξοδος Αντλίας

1 ¼῎

Είδος

Υποβρύχιες

Υλικό

Ανοξείδωτες (INOX)

Ρεύμα

Α Μax

Οι αντλίες πρέπει να:

• Είναι κατασκευασμένες για την άντληση ισχυρών υγρών μέσα από υπόγειο φρεάτιο χημικής εξουδετέρωσης.
  • Να διαθέτουν ενσωματωμένο ηλεκτρονικό ρυθμιστή στροφών για μέγιστη ασφάλεια.

Χρόνος Παράδοσης των αντλιών: Μέγιστος Επτά (7) ημέρες από την ημερομηνία ανάθεσης.

• Αποστολή προσφορών: Ανοιχτές προσφορές στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  ή στο fax: 2286035459 έως τις 13.02.23 ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:00.
  • Τρόπος Πληρωμής: Με δέσμευση του ποσού από τον ΚΑΕ 62.07.01.80 (Επισκευές και Συντηρήσεις Κτιρίων) του εγκεκριμένου για το 2023 προϋπολογισμού του Γ.Ν. Θήρας και εντός 60 ημερών από την έκδοση τιμολογίου και την οριστική παραλαβή των ειδών.