ΑΔΑΜ: 23PROC013119660 2023-07-20

ΑΔΑ: 96ΗΝΟΡΡ3-7ΤΖ

Αρ.Πρωτ.: 4537/20.07.2023

ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση συλλογής προσφορών για σύναψη ετήσιου συμβολαίου προληπτικής συντήρησης του υπερηχοτομογράφου VIVID T8 (ID No. H2213US01) του κατασκευαστικού οίκου GENERAL ELECTRIC»

β. Την με Αρ. Πρωτ.4312/12.07.23 εισήγηση του Μηχανικού Βιοϊατρικής Τεχνολογίας του Γ.Ν. Θήρας .

Προϋπολογισθείσα δαπάνη: Τρεις χιλιάδες πεντακόσια  ευρώ (3.500 €) συμπεριλαμβανομένου του νόμιμου Φ.Π.Α

20 Ιουλίου 2023

26 Ιουλίου 2023

Τετάρτη

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

Αντικείμενο της πρόσκλησης είναι η συλλογή προσφορών για την σύναψη ετήσιου συμβολαίου προληπτικής συντήρησης του υπερηχοτομογράφου VIVID T8 (ID No. H2213US01) του κατασκευαστικού οίκου GENERAL ELECTRIC.

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΠΑΡΕΧΟΜΕΝΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ

• Αξία εργασιών προληπτικής συντήρησης (μία επίσκεψη ετησίως), σύμφωνα με τις οδηγίες του οίκου κατασκευής
  • Απεριόριστες έκτακτες επισκέψεις επανορθωτικής συντήρησης σε περίπτωση βλαβών από συνήθη χρήση
  • Αξία απαραίτητων ανταλλακτικών για την επίλυση βλαβών του συστήματος
  • Αξία αντικατάστασης 1 ηχοβόλου κεφαλής σε περίπτωση βλάβης καθ’ όλη τη διάρκεια της σύμβασης
  • Προτεραιότητα στην εξυπηρέτηση (τηλεφωνική εξυπηρέτηση, ανταπόκριση τεχνικού, διαθεσιμότητα ανταλλακτικών)
  • InSite Remote Diagnostics: Ψηφιακές Υπηρεσίες διάγνωσης και παρακολούθησης του συστήματος μέσω τηλεδιάγνωσης ήτοι δυνατότητα απομακρυσμένης σύνδεσης
  • Παροχή Υπηρεσίας i Center,η οποία να επιτρέπει στον Νοσοκομείο να λαμβάνει πληροφορίες σε πραγματικό χρόνο, αναφορικά με την κατάσταση σέρβις του Ιατρικού απεικονιστικού εξοπλισμού, μέσω διασύνδεσης του χρήστη ως σε μία διαδικτυακή τοποθεσία.
  • Επίσκεψη τεχνικού της εταιρείας στο Νοσοκομείο για έλεγχο της βλάβης εφόσον δεν μπορεί να επιλυθεί εξ’ αποστάσεως, το αργότερο εντός σαράντα οκτώ (48) ωρών από την αναγγελία της βλάβης
  • Εξασφάλιση μέγιστου χρόνου εκτός λειτουργίας του συστήματος (DOWN TIME) έως δεκαπέντε (15) εργάσιμες ημέρες, εξαιρουμένων των ημερών προληπτικής συντήρησης, τυχόν εργοστασιακών μετατροπών, εργασιών απεγκατάστασης και των μη συμπεριληφθεισών υπηρεσιών.

Από τις καλύψεις της ζητούμενης σύμβασης, εξαιρούνται τα εξής:

• Παντός είδους αναλώσιμα (χαρτί εκτύπωσης, μελάνι, gels, καλώδια ΗΚΓ, οπτικοακουστικά μέσα αποθήκευσης, προφυλακτικά κεφαλών, καλώδια ΗΚΓ, απολυμαντικά μαντηλάκια, κιτ βιοψίας, κεφαλές εκτυπωτών και συσκευών βίντεο)
  • Μπαταρίες και εργασίες για τη διατήρηση αρχείου ασθενών –εικόνων εξετάσεων καθώς και εργασίες ανάκτησης δεδομένων
  • Παντός είδους περιφερειακά συστήματα (UPS, κιτ βιοψίας, συσκευή εγγραφής βίντεο, H/W, εκτυπωτής, καταγραφικό, ECHOPAC, εξωτερικό μόνιτορ) και τα εξαρτήματά τους
  • Παντός είδους κεφαλές ( πλην της μιας συμβατικής κεφαλής) σε περίπτωση βλάβης
  • Παντός είδους διοισοφάγειες κεφαλές
  • Oμοιώματα βαθμονόμησης (phantoms)

Οι υποψήφιοι να καταθέσουν, επί ποινής αποκλεισμού, βεβαίωση από τον κατασκευαστικό οίκο για τη δυνατότητα τεχνικής υποστήριξης του εν λόγω μηχανήματος και διάθεσης νέων, γνήσιων και αμεταχείριστων ανταλλακτικών.

• Αποστολή προσφορών: Ανοιχτές προσφορές στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή στο fax: 2286035459 έως τις 26.07.22 ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:00.
  • Τρόπος Πληρωμής: Με δέσμευση του ποσού από τον ΚΑΕ 62.07.27.80 ( Επισκευές και Συντηρήσεις Μηχανημάτων ) του εγκεκριμένου για το 2023 προϋπολογισμού του Γ.Ν. Θήρας και εντός 60 ημερών από την έκδοση τιμολογίου και την ολοκλήρωση του έργου.

Η ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΑΕΜΥ Α.Ε. &